Üritused


Raamatukogutunnid lasteaia lastele

Ülestõusmispühad raamatukogus


Taras Grigorjevitš Ševtšenko – 210

9. märtsil esitles Maardu linnaraamatukogus Ukraina kultuuri- ja haridusselts “Stožarid” näitust “Ukraina rahva raamat”, mis on pühendatud ukraina luuletaja, kunstniku ja prohveti Taras Grigorjevitš Ševtšenko 210. sünniaastapäevale. . Esitlusel lugesid Ukraina pühapäevakooli “Stozhary” õpilased Kobzari luuletusi. Kooliõpetaja Alla Paskalenko pakkus välja kaasaegse viktoriini ukraina klassiku kohta.

Vabariigi sünnipäev

Sõbrapäev raamatukogus 

Raamatukogutund “Ametid”

6. veebruaril Maardu linna raamatukogus käisid eelkooliealised lapsed. Ürituse teemaks oli „Ametid“. Arutasime, kuidas raamatukogus käituda ja raamatutega kohelda, rääkisime ametitest ja vaatasime temaatilisi raamatuid.

JÕULUKUU 2023

Saabuvate jõulupühade künnisel korraldatud präänikute näitus  “Söödav kunst”  ajalooosakonnas, kus on esitatud präänikud, mis on kaunistatud kuulsate kunstnike maalide miniatuursete koopiatega.

Lasteaia lastega läbi viidud vestlused jõuludest ja uusaastast (temaatiliste raamatute demonstreerimine, mängud, mõistatused ja muud huvitavad tegevused ning üllatused). Meid külastas Jõuluvana ja linnapea.

Suvine seiklus raamatuga

22.09 raamatukogu lasteosakonna lugemissaalis toimus suvelugemise projekti «Suvine seiklus raamatuga» kokkuvõte ja osalejate autasustamine. Projektis osalesid 43 last, kes esindasid 56 tööd: joonistused, essee ja meisterdamised paberist. Kõik osalejad said auhinnad. Samuti ürituse raames olid esindatud 2 näitust: «Populaarsemad raamatud» ning «Loeme. Inspireerime… Meisterdame».

Ohutu koolitee

September oli raamatukogus välja kuulutatud ohute tee kuuks. Selle ürituse raames rääkisime lastega liiklusreeglitest- ja märkidest. Oli esindatud
temaatiliste raamatute väljapanek «Ohutu koolitee» . Samuti lapsed mängisid mängu «Arva ära, mis liiklusmärk see on…»

LUGEMISTUND

Kõik loevad!!!

 

Tutvumine  raamatukogu ning lasteraamatutega

17.05-26.05 Maardu linna raamatukogu lasteosakonnas toimus  iga-aastane üritus lasteaedade- ja algkooli lastele – tutvumine  raamatukogu ning lasteraamatutega.

Rääkisime raamatukogu reeglitest, raamatuga õigest kohtlemisest, vaatasime lasteraamatuid ja temaatilisi multikaid.  Lapsed külastasid Maardu linna ajaloo osakonna.

Ürituses osalesid lapsed lasteaedadest Rukkilill, Sipsik ja Rõõm ning Maardu Põhikoolist.

MITMEKESISUSE KUU RAAMATUKOGUS

Ljudmilla Semjonova ja Pavel Makarov uue raamatu 

„Vältimatuse äärel“ esitlusel.

PÄIKSELISED LIHAVÕTTEPÜHAD

 

EMAKEELEPÄEV

14.03.23 emakeelepäeva raames lasteosakonnas toimus üritus lastele. Rääkisime maailma keeltest, eesti kirjanikest, emakeelepäeva ajaloost ja tähistamisest Eestis. Samuti lapsed tutvusid Kristjan Jaak Petersoni loominguga ning lugesid ette tema tuntum luuletuse “Kuu“. Kavas oli ka raamatukogu ja lasteraamatutega tutvumine.

EESTI VABARIIGI SÜNNIPÄEV

Sõbrapäeval stardib meie raamatukogus

PIMEKOHTING RAAMATUGA!

Ootame teid osalema.

В день друзей в нашей библиотеке стартует

ВСТРЕЧА С КНИГОЙ ВСЛЕПУЮ!

Приглашаем поучаствовать.

Viktoriin “Eesti Sümbolid”

14.02-22.02 raamatukogu lasteosakonnas toimub Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud viktoriin “Eesti sümbolid“. Viktoriin koosneb 13 küsimustest ning on mõeldud 6-9 aastastele lastele.

Viktoriin” Eesti Sümbolid”-küsimused

14.02-22.02 в детском отделе библиотеки состоится викторина “Символы Эстонии“, посвященная Дню независимости Эстонии. Викторина состоит из 13-ти вопросов и рассчитана на детей 6-9 лет.

Викторина “Символы Эстонии” -вопросы

Eesti kirjanduse päev 30.01.2023

DETSEMBRIKUU PÄKAPIKU TÖÖTUBA

IT-koolitus  Maardu linna elanikel 50+  september-detsember 2022.a

RAAMATUKOGUPÄEVAD 2022

Rahareformi 30. aastapäevale pühendatud näitus

«Eestis käibel olevad rahad» linnaajalooosakonnas 

20.10.2022-30.10.2022

 

______________________________________________________________________________

Näitus: Taimornamentide mitmevärvilisus rahvariietes

17.05.22-25.05.22 kl 12.00-16.00


IT-koolitus  Maardu linna elanikel 50+ 

jaanuar-juuni 2022.a


Lasteaed Rukkilill Maardu Linna Raamatukogu külas 12.05.22

Lasteaed Sipsik Maardu Linna Raamatukogu külas 03.05.22

Aino Pervik – 90!

Aino Pervik (1961. aastast kodanikunimi Aino Raud; sündinud 22.aprill 1932 Rakveres), on eesti proosakirjanik,  luuletaja ja tõlkija.

Tänapäeval on Aino Pervik tuntud eelkõige lastekirjanikuna ning mitu ta teost kuulub eesti lastekirjanduse klassikasse. Tema teoseid on tõlgitud inglise, saksa, vene, tšehhi, soome, itaalia, jaapani jpt keeltesse.

Sel aastal tähistab Aino Pervik oma 90. sünnipäeva. Meie linnas on selle andeka kirjaniku looming väga nõutud.
Maardu Linnaraamatukogus on suur ja hea Aino Perviku raamatute kogu. Sel aastal oleme väikestele lugejatele ette valmistanud temaatilise viktoriini ja tema raamatute näituse. Aprillikuu jooksul loevad raamatukoguhoidjad lastele Aino Perviku huvitavaid lugusid.
Viktoriini küsimused: AINO PERVIK VIKTORIIN

В этом году Айно Первик отмечает свой юбилей – 90 лет. В нашем городе творчество этой талантливой писательницы пользуется большим спросом.

В Маардуской городской библиотeке очень хорошая коллекция книг Айно Первик. В этом году мы подготовили для   юных читателей тематическую викторину и выставку её книг. В течении апреля месяца библиотекари читают детям интересные истории Айно Первик.

Вопросы к викторине: Вопросы

Meie uus lugeja Ukrainast

Ukraina pagulased tulevad aktiivselt raamatukogusse ja saavad meie lugejateks. Nad on väga rahul, et meil on nii hea kirjanduse valik ja interneti kasutamise võimalus, paljundamine ja palju muud kasulikku. Tänapäeval raamatukogu on hirmu ja kaotust kogenud ukrainlastele koht, kus on võimalik saada mitte ainult mitmekülgset infot ja abi, vaid ka meelerahu.

В библиотеку активно приходят и записываются военные беженцы из Украины. Они очень довольны, что есть такой хороший выбор литературы и есть возможность использования интернета, копирования, а также много другого и полезного. На сегодняшний день библиотека, для переживших горе и потери украинцев является местом получения не только различной информации и помощи, но и местом душевного покоя.

Fotol Ukraina põgenike perekond. Tuli ema koos tütardega ja kõik kolm kuulasid suure huviga muinasjuttu tüdrukust nimega Arabella (Mereröövli tütar Arabella” )

На фото семья военных беженцев, мама пришла со cвоими дочерми и они все втроем с большим интересом слушали сказку о девочке по имени Арабелла (Арабелла- дочь пирата).

 25. märts 1949

MASSIKÜÜDITAMINE


Näitus on pühendatud Eesti kirjaniku Veera Saare 110. sünnipäevale



09.03.2022 Taras Ševtšenko – 208


ILUSAT NAISTEPÄEVA!


ISESEISVUSPÄEV. EESTI VABARIIGI AASTAPÄEV!