Uudised


 

 

Algamas on järjelt juba 15. Nukitsa konkurss, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja -illustraator. Selle aasta konkursil on tulemas mõningaid muudatusi.

Auhinnasaajad valitakse välja 100 eestikeelse laste- ja noorteraamatu hulgast, mis on Eestis esmakordselt ilmunud määramisaastale eelnenud kahe aasta jooksul (2018. ja 2019. a). Raamatute nimekirja koostab Keskuse poolt moodustatud komisjon ja kirja manusest leiategi nimekirja 100 konkursil osaleva raamatuga (jaanuaris selgub lõplikult, kas mõne raamatu osas tuleb valikusse muudatusi).

Nukitsa konkursi laureaadid selguvad ülevabariigilise hääletuse teel, millest võivad osa võtta kuni 13-aastased põhikooliõpilased ja koolieelikud alates 6. eluaastast.

Hääletada saab, andes ühe hääle kirjanikule enim meeldinud raamatuteksti eest ja teise hääle kunstnikule enim meeldinud illustratsioonide eest. Hääletamist korraldavad kohalikud lapsi teenindavad raamatukogud eesotsas maakonna/linna keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Hääletamise kuulutame välja uue aasta alguses 6. jaanuaril ja see kestab kuni 22. veebruarini 2020. Jaanuaris saadame teile meilile konkursi täpsustatud valimisstatuudi ja hääletussedeli faili. Siis toimetame maakondade keskkogudesse A1-formaadis plakateid, millel on kõik konkursiraamatud kaanepiltidega ära toodud. Lastekirjanduse keskuse veebilehel avame ka e-hääletuse.

Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 4. aprillil 2020 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lõpetamisele ootame lisaks auhinnasaajatele kirjanikele-kunstnikele ka igast maakonnast hääletuses osalenud lapsi.


31.01.2020

Korrastuspäev

Oleme suletud

 


Meil külas ajakirjanik ja telesaatejuht

Pavel Makarov.

Olete oodatud 14. novembril kell 15.00

 lasteosakonna lugemissaalis

 


RAAMATUKOGUTUND 17.09.19
AABITSAKUKEL KÜLAS


Suvi raamatuga

Maardu Linnaraamatukogu lugemisprojekt “Suvi raamatuga”, mis kestis 1.juunist kuni 30.augustini 2019a. on lõppenud. Selles projektis osales üle 50 lapse. Lapsed said lugemisvara valida nii eesti- kui venekeelsete lasteraamatute hulgast.

Projekti tulemused tehakse teatavaks septembri jooksul.
Autasustamine toimub
3.oktoobril kell 15.00
Maardu Linnaraamatukogu laste osakonnas.
Ootame kõiki osalejaid!

Lisainfo projekti tulemuse kohta telefonil 6060883, e-posti aadressil maardulinnaraamatukogu@hot.ee või laste osakonnal (raamatukogu tööajal)


Kallid lapsed!

Kutsume teid osalema suvelugemisprojektis „Raamatutega koos“.
Projekti programm on mõeldud nii eesti kui ka vene keeles lugevatele lastele. Raamatukoguhoidjad valivad välja nii eesti- kui ka venekeelseid uuemaid lasteraamatuid, millest mõnda võib leida lisaks raamatukogu riiulitel. Iga läbiloetud raamatu kohta palume lapsel täita küsimustik (ära vasta küsimustele jah/ei vormis ega kirjuta lihtsalt – oli tore, oli lõbus, oli huvitav; põhjenda alati oma arvamust ja kirjuta rohkem oma mõtetest) või joonistada A4-formaadis paberil pildi, mille vastu antakse kleebis, mis kleebitakse lugemispassi. Lugemispassi saab endale küsida laste osakonna laenutusletist.
Lapsi, kes koguvad programmi jooksul lugemispassi vähemalt 5 kleebist, ootavad programmi lõpetamisel auhinnad.
Viis parimat lugejat saavad kingitusi (lauamängud). Parimad on need, kes loevad kõige rohkem raamatuid ning koguvad suve lõpuks oma lugemispassi kõige rohkem kleepse. Kokkuvõtteid tehakse septembris. Kõigi osalejate tulemused on laste osakonnas avalikult kättesaadavad.

Projekti toimumise aeg: 01.06.2019-31.08.2019
Osalejate vanus: 7-12 aastat