UudisedSEOSES KOROONAVIIRUSE PUHANGUGA

MAARDU LINNA RAAMATUKOGU KÜLASTAMISEKS SULETUD

31.03.20-11.04.20

Teavikute pikendamine T-R: 11.00-16.00 

 tel. 6060883; 6060855

e-post: maardulinnaraamatukogu@hot.ee


Lugupeetud  lugejad!

Ärge  palun  muretsege  tähtajaks tagastamata  raamatute  pärast. Kõiki  tähtaegu  pikendatakse, viivist  ei  võeta.

Olge  terved!


 


PRESSITEADE                                                                                                    

Tallinna Keskraamatukogu teeb e-raamatud kättesaadavaks kõigile Eesti elanikele

Tallinna Keskraamatukogu avab veebipõhise lugejaks registreerumise, et ligipääsu e-raamatukogule ELLU saaksid kõik Eesti elanikud.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on e-raamatukogu ELLU tasuta teenus Tallinna Keskraamatukogu lugejatele. „Soovime omalt poolt panustada, et keerulisel ajal saaksid Eesti inimesed rohkem positiivseid emotsioone. Praegu peavad paljud inimesed olema kodus ning see on suurepärane võimalus pühendada aega lugemisele,“ ütles Belobrovtsev. „E-raamatukogust ELLU leiab lugeja kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest.“ Üleriigilise eriolukorraga seoses hangib Tallinna Keskraamatukogu e-raamatute litsentse tavalisest suuremal hulgal, et rahuldada kasvanud nõudlust kirjanduse järele. ELLU kasutajatel on lisaks autorite jälgimisele võimalus koostada soovinimekiri huvipakkuvatest e-raamatutest. Välja laenatud raamatutele on võimalik end lisada teavitusnimekirja. Kõikidel e-raamatutel on eelvaade, mis laseb raamatuga tutvuda enne laenamist. ELLU on kohandatud vaegnägijatele. Rohkem infot ELLU võimaluste kohta leiab e-raamatukogu veebilehelt.

E-raamatukogu ELLU on olnud lugejatele avatud juba üle kaheksa aasta. Lugejaks registreerimise info leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt:

https://keskraamatukogu.ee/lugejaks-registreerimine/

ELLUsse sisselogimisel on kasutajatunnusteks on isikukood ja Minu ESTERi salasõna.

Tallinna Keskraamatukogu teenindab lugejaid ka neljas teeninduspunktis: Estonia pst 8 eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaalis, Liivalaia 40 võõrkeelse kirjanduse osakonna üritustesaalis, Vilde tee 72 Kännukuke raamatukogu suures saalis ja Pinna 8 Paepealse raamatukogu teise korruse trepigaleriis.


31.03.2020

Korrastuspäev

Oleme suletud


Lugupeetud Maardu elanikud!

Kultuuriministeeriumi poolt  2020 aasta on välja kuulutatud Digikultuuriaastaks. Aasta väljakuulutatud teema raames  Maardu Linna Raamatukogu koostöös Maardu Linnavalitsusega pakub teile osaleda tasuta õppeprojektis “Raamatukogu – uue sajandi teabevõimalused”.

Projekti eesmärk on aidata Maardu linna elanikel 55+ omandada vajalik arv teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud tööks arvutis ja Internetis. Projekt  on koolituskursus, mis aitab tutvuda tänapäevases elus kasutamiseks vajalikke kaasaegseid infotehnoloogiaid.

 Koolituskava teemade hulka kuuluvad: töö Windowsi failisüsteemiga, Microsoft Wordi tekstiredaktoriga, Interneti tundmine, teabe otsimine ja säilitamine, ID-kaardi abil dokumentide allkirjastamine ja kasutamine riigiportaalides. Samuti õpivad projektis osalejad registreerima oma isiklikku postkasti ja kirjutama e-kirju. Räägime küberturvalisusest.

Projekti toimumise aeg on mai, juuni ja september. Õppimine toimub kaks korda nädalas. Rühmad koosnevad 6-st inimesest. Õppekursuse kestvus igale grupile kaks päeva. Projekti osalemiseks on vaja kehtiv ID-kaart paroolidega.

 

Registreerimine toimub lugemissaalis raamatukogu tööajal T-L: kl 11.00-17.00, Orumetsa 8

Õppekursus MAI ja JUUNI registreerimine : 01.04.20-28.04.20

Õppekursus SEPTEMBER registreerimine: 04.08.20-27.08.20